HAFTasia gierczak

V Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego ZŁOTA IGŁA 2011
Wystawa czynna od 8 czerwca do 28 sierpnia 2011 r.

Do udziału w piątej edycji imprezy jury kwalifikacyjne, któremu przewodniczyła prof. Jolanta Rudzka-Habisiak z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych,dopuściło 380 haftów 187 autorów (chęć uczestnictwa zgłosiło 215 uczestników nadsyłając 533 prace). 
W finale o "Złotą Igłę" walczyły dwie prace: "Odwrót Napoleona spod Moskwy" wg J. Kossaka Aleksandry Dąbrowskiej-Piotrowskiej oraz "Stworzenie świata" Zofii Zewald.

Wyróżnienia Centralnego Muzeum Włókiennictwa otrzymały: 
Zofia Zewald z Opola za pracę "Stworzenie świata", 
Urszula Kucharczyk z Włodawy za "Tulipany na wietrze"
 oraz Joanna Gierczak z Jarosławia, autorka haftu "Jezus z przyjacielem"

Do "Złotej Igły" nominowane były również następujące prace: 
"Rodzina" Jadwigi Czerkawskiej z Gniezna, "Obrus" Wiesławy Czyżyk z Łodzi,
 "Akt w czerwieni" Joanny Gierczak z Jarosławia, 
"Elf" Edyty Godzic z Czeladzi, 
"Wypoczynek" wg Williama A. Bouguereau autorstwa Jadwigi Kowalskiej z Tuszyna,
 "Córka Rembrandta" Grażyny Orłowskiej z Ciecieszyn, 
"Noc świętojańska" Anny Ososińskiej z Lublina,
 "Papież Jan Paweł II" Wiesławy Wąs z Gdyni 
oraz "Huculskie inspiracje" Beaty Wesołowskiej z Nowego Brzeska. 

Swoje nagrody i wyróżnienia wręczyli również sponsorzy wystawy, firmy: Anex-Bis, Coats Polska, Ariadna S.A., Wera Desing, Needle&Art, DMC Creative World i Hobby Studio.

Nagrody Anex-Bis sp.j."Kram z robótkami", Toruń
Renata Chojnacka, Buk, "Azjatycka księżniczka"
Teresa Hadaś-Wroniszewska, Wrocław, "Piwonie"
Krystyna Łazarz, Lublin, "Młoda Włoszka przy studni"
Magdalena Pestrakiewicz, Warszawa, "Kraków-Sukiennice"
Adam Szocik, Słupsk, "Po kąpieli"
Barbara Ziarek, Łódź, "Madonna"

Nagrody Coats Polska Sp. z o.o., Łódź
Edyta Godzic, Czeladź, "Elf"
Maria Plikuć, Wrocław, "Rumianki", "Maki"
Barbara Skrzyńska, Łódź, "Mój Londyn"

Nagrody ARIADNA S.A.

Nagroda
Wiera Ditchen, Warszawa, "Krewetki" wg chińskiego malarza Qi Baishi

Wyróżnienia
Barbara Baran, Przymiłowice, "Ona i On"
Danuta Cholewiak, Konin, "Łąka wspomnień"
Joanna Gierczak, Jarosław, "Akt w czerwieni"
Krystyna Łazarz, Lublin, "Pan Jezus Dobry Pasterz"
Halina Miernik, Bliżyn, "Dom w ogrodzie"
Anna Ososińska, Lublin, "Noc Świętojańska"
Janina Pajnowska, Lublin, "Kopciuszek"
Renata Perz, Odolanów, "Kwiat piwonii"
Svitlana Popovych, Warszawa, "Ręcznik ukraiński"
Barbara Ziarek, Łódź, "Pałacyk"

Nagrody Wena Design
Joanna Jaroszek-Dmowska, Mińsk Mazowiecki, "Lawenda"
Halina Korkus, Działoszyn, "Tygrysek"
Urszula Kucharczyk, Włodawa, "Jarzębina" 
Elżbieta Łukasiak, Łódź, "Najlepszy przyjaciel człowieka"
Barbara Szewczyk, Dłutów, "Kotki"

Nagrody Needle & Art
Wacława Aniołczyk, Pabianice, "Macierzyństwo"
Edyta Czyżewska, Warszawa, "Lampart jesienią"
Edyta Godzic, Czeladź, "Cygańska wróżka"
Jadwiga Kowalska, Tuszyn, "Wypoczynek"
Grażyna Orłowska, Ciecierzyn, "Córka Rembrandta"

Nagrody DMC Creative World
Edyta Godzic, Czeladź, "Cygańska wróżka"
Teresa Hadaś-Wroniszewska, Wrocław, "Piwonie"
Krystyna Łazarz, Lublin, "Pan Jezus Dobry Pasterz"

Krotki film z ogłoszenia wyników konkursu i rozdania nagród głównych

Poniżej kilka zdjęć z wystawy oraz filmiki z ogłoszenia wyników konkursu i rozdania nagród głównych:
Darmowe strony internetowe dla każdego